VOLVO XC90
Dit kenteken behoort tot een VOLVO XC90 personenauto en heeft een nieuwwaarde van €72.204. de personenauto beschikt over een 190 PK sterke 1969 cm³ 4-cylinder motor en heeft een topsnelheid van 205 km/h.Algemene kenmerken
| Merk | VOLVO |
| Model | XC90 (2015 - 2019)help_outlineDe periode waarin dit model is verkocht |
| Aantal in Nederland | 61help_outlineDit zijn auto's met exact dezelfde motor en versnellingsbak |
| Inrichting | MPV |
| Kleur | ZWART |
| Nieuwprijs | €72.204 |
| Vermogen | 140 KW / 190 PK |
| Brandstof | diesel |
| Versnellingsbak | Automaat, 8 versnellingen |
Snelle check
| Verzekerd | Ja |
| APK Vervaldatum | Nog 9.5 maanden APK |
| APK Aandachtspunten | 2 in de afgelopen twee keuringen |
| Importcheck | Geïmporteerd |
| Tellerstand | Geen oordeelDe laatste registratie was in 2026 |
| Tenaamstellen mogelijk | Ja |
| Openstaande terugroepacties | Geen openstaande terugroepactie(s) |
Meldingen ontvangen
Ontvang als eerste meldingen van Voertuigcheck.com over nieuwe terugroepacties, advertenties, tenaamstellingen en APK-verval voor kenteken XZ-497-H. Vul het formulier in om meldingen te activeren voor gebeurtenissen naar jouw keuze.
Door op 'Aanmelden' te klikken ga je akkoord met ons Privacy statement
Historie
Dit voertuig is op 14 december 2015 voor het eerst de weg op gegaan. Het voertuig is op 18 mei 2019 geïmporteerd naar Nederland.
Er kan geen oordeel gegeven worden aan het BPM-bedrag waarmee het voertuig is geïmporteerd. Dit gebeurt als het voertuig ouder dan 10 jaar is of als er te weinig gelijkwaardige voertuigen geïmporteerd zijn.
| Eerste toelating wereldwijd | 14 december 2015 |
| Eerste toelating Nederland | 18 mei 2019 |
| Geïmporteerd | Ja |
BPM-bedragEen laag BPM-bedrag kan(!) duiden op een schade tijdens het importeren | €6.920Het gemiddelde BPM-bedrag bij dit type XC90 is €8.966 (Geen oordeel)help_outlineAlleen voertuigen jonger dan 10 jaar komen in aanmerking voor een BPM-oordeel. |
Wegenbelasting
De onderstaande bedragen zijn per kwartaal. Ook zijn deze bedragen exclusief een eventuele fijnstoftoeslag.
| GRONINGEN | €655 |
| FRIESLAND | €650 |
| DRENTHE | €649 |
| OVERIJSSEL | €636 |
| FLEVOLAND | €639 |
| GELDERLAND | €658 |
| UTRECHT | €642 |
| NOORD HOLLAND | €636 |
| ZUID HOLLAND | €667 |
| ZEELAND | €639 |
| NOORD BRABANT | €642 |
| LIMBURG | €645 |
Motor
| Fabrikant | VOLVO CAR CORPORATION |
| Motorinhoud | 1969 cm³ |
| Aantal cylinders | 4 |
| Vermogen | 140 KW / 191 PK |
| Topsnelheid | 205 km/h |
| Motorcode | D4204T14 |
| Geluidsniveau stationair | 76 dB(A) |
| Geluidsniveau rijdend | 70 dB(A) |
Verbruik en milieu
| Brandstofverbruik stad | 5.8 L/100km (1:17.2)1 liter brandstof brengt dit voertuig 17.2 km verder |
| Brandstofverbruik snelweg | 4.9 L/100km (1:20.4)1 liter brandstof brengt dit voertuig 20.4 km verder |
| Brandstofverbruik gecombineerd | 5.2 L/100km (1:19.2)1 liter brandstof brengt dit voertuig 19.2 km verder |
| CO2 uitstoot | 136 g/km |
| Milieuklasse | EURO 6 W |
Gewichten
| Massa rijklaar | 1942 kg |
| Massa ledig voertuig | 1842 kg |
| Toegestane max. massa | 2690 kg |
Ruimte en afmetingen
| Wielbasis | 3.0 meter (2984 mm) |
| Lengte | 5.0 meter (4950 mm) |
| Breedte | 1.9 meter (1931 mm) tot 2.0 meter (1958 mm) |
| Hoogte | 1.7 meter (1730 mm) tot 1.8 meter (1766 mm) |
APK
De algemene periodieke keuring (APK) is een verplichte keuring voor voertuigen in Nederland om de veiligheid en milieuprestaties te controleren.
Een benzineauto moet na vier jaar voor het eerst gekeurd worden. Vervolgens om de twee jaar totdat de auto acht jaar oud is. Bij een dieselauto is de frequentie hoger. Na drie jaar is de eerste keuring. Vervolgens moet de auto elk jaar gekeurd worden.
Belangrijke controlepunten zijn remmen, verlichting, uitlaatgassen en registratiegegevens. Na goedkeuring ontvang je een keuringsbewijs.
| Vervaldatum APK | 19 februari 2027 |
Eerdere keuringen
Keuring van 19 februari 2026
| Resultaat | Goedgekeurd |
Keuring van 27 januari 2025
| Resultaat | Goedgekeurd na reparatie |
| Aandachtspunt | 1x Dim-, grootlicht werkt niet (goed) |
| Aandachtspunt | 1x Mistlicht voor onjuist afgesteld |
Keuring van 13 februari 2024
| Resultaat | Goedgekeurd na reparatie |
| Aandachtspunt | 1x Band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mm |
Keuring van 16 februari 2023
| Resultaat | Goedgekeurd |
Keuring van 9 mei 2022
| Resultaat | Goedgekeurd |
Keuring van 3 mei 2021
| Resultaat | Goedgekeurd |
Keuring van 18 mei 2020
| Resultaat | Goedgekeurd |
Keuring van 16 mei 2019
| Resultaat | Goedgekeurd na reparatie |
| Aandachtspunt | 2x Dimlicht onjuist afgesteld |
Recente tenaamstellingen
| 17 februari 2023 | Huidige eigenaar, 1184 dagen in bezit |
| 31 januari 2023 | 17 dagen in bezit |
| 18 mei 2019 | 1354 dagen in bezit |
Terugroepacties
Dit voertuig heeft te maken (gehad) met één of meerdere terugroepacties. In het onderstaande overzicht worden de problemen, gevolgen en instructies voor het verhelpen getoond.
Terugroepacties zijn er om defecte of gevaarlijke onderdelen te herstellen, waardoor de veiligheid van bestuurders, passagiers en andere weggebruikers wordt gewaarborgd.
Terugroepactie van 9 december 2019
| Status | Producent heeft herstel gemeld |
| Referentienummer | MGP190527 |
| Omschrijving | De software van het motormanagement werkt niet optimaal bij alle omstandigheden. Hierbij kan vervuiling in het inlaatsysteem ontstaan en kan het kunststof inlaatkanaal vervormen en smelten. |
| Mogelijk gevaar (Risico: Ernstig) | Niet goed lopen/inhouden van de motor, ontstaan van brand bij de motor. |
| Mogelijk gevolg | Een (verkeers)ongeval met letselschade, Brand met letselschade |
| Aantal getroffen voertuigen | 159.736 (waarvan 7.683 in Nederland) |
Terugroepactie van 11 juli 2019
| Status | Producent heeft herstel gemeld |
| Referentienummer | MGP190294 |
| Omschrijving | De software van het motormanagement werkt niet optimaal bij alle voorkomende omstandigheden. Hierbij kan vervuiling in de luchtinlaatleiding optreden en kan het kunststof inlaatspruitstuk vervormen en smelten. |
| Mogelijk gevaar (Risico: Ernstig) | Wegvallen van het vermogen van de motor en in de motorruimte kan brand ontstaan. |
| Mogelijk gevolg | Een (verkeers)ongeval met letselschade, Brand met letselschade |
| Aantal getroffen voertuigen | 507.353 (waarvan 36.793 in Nederland) |
Terugroepactie van 24 januari 2019
| Status | Producent heeft herstel gemeld |
| Referentienummer | MGP180626 |
| Omschrijving | In de brandstofleiding kan scheurvorming aanwezig zijn. |
| Mogelijk gevaar (Risico: Gemiddeld) | Brandstoflekkage |
| Mogelijk gevolg | Een (verkeers)ongeval met letselschade, Brand met letselschade, Het belasten van het milieu |
| Aantal getroffen voertuigen | 219.413 (waarvan 17.022 in Nederland) |
Terugroepactie van 23 september 2016
| Status | Producent heeft herstel gemeld |
| Referentienummer | MGP160383 |
| Omschrijving | De airco condensafvoerleidingen zijn niet juist gemonteerd/vastgezet. Hierdoor kan condenswater in contact komen met elektrische systemen. |
| Mogelijk gevaar (Risico: Ernstig) | Diverse electronische storingen aan o.a het airbag- en het motormanagementsystee. |
| Mogelijk gevolg | Een (verkeers)ongeval met letselschade, Verhoogde kans op letsel bij een ongeval |
| Aantal getroffen voertuigen | 126.542 (waarvan 4.717 in Nederland) |
