MERCEDES-BENZ SPRINTER
Dit kenteken behoort tot een MERCEDES-BENZ SPRINTER bedrijfswagen en heeft een nieuwwaarde van €72.189. de bedrijfswagen beschikt over een 163 PK sterke 2143 cm³ 4-cylinder motor en heeft een topsnelheid van 160 km/h.Algemene kenmerken
| Merk | MERCEDES-BENZ |
| Model | SPRINTER (2016 - 2020)help_outlineDe periode waarin dit model is verkocht |
| Aantal in Nederland | 7help_outlineDit zijn auto's met exact dezelfde motor en versnellingsbak |
| Inrichting | gesloten opbouw |
| Kleur | N.v.t. |
| Nieuwprijs | €72.189 |
| Vermogen | 120 KW / 163 PK |
| Koppel | 380 Nm |
| Brandstof | diesel |
| Versnellingsbak | Automaat, 7 versnellingen |
| Aandrijving | Achterwielaandrijving |
Snelle check
| Verzekerd | Ja |
| APK Vervaldatum | Nog 7.5 maanden APK |
| APK Aandachtspunten | 2 in de afgelopen twee keuringen |
| Importcheck | Origineel Nederlands voertuig |
| Tellerstand | Logische tellerstand (NAP)De laatste registratie was in 2025 |
| Tenaamstellen mogelijk | Ja |
| Openstaande terugroepacties | 1 openstaande terugroepactie(s) |
Meldingen ontvangen
Ontvang als eerste meldingen van Voertuigcheck.com over nieuwe terugroepacties, advertenties, tenaamstellingen en APK-verval voor kenteken V-061-DB. Vul het formulier in om meldingen te activeren voor gebeurtenissen naar jouw keuze.
Door op 'Aanmelden' te klikken ga je akkoord met ons Privacy statement
Historie
Dit voertuig is op 27 december 2016 voor het eerst de weg op gegaan. Het voertuig is in Nederland geleverd.
| Eerste toelating wereldwijd | 27 december 2016 |
| Eerste toelating Nederland | 27 december 2016 |
| Geïmporteerd | Nee |
Wegenbelasting (zakelijk)
De onderstaande bedragen zijn per kwartaal. Dit voertuig heeft een grijs kenteken of wordt herkend als een bestelbus. Dit betekent dat het voertuig waarschijnlijk in aanmerking komt voor een gereduceerd tarief.
De onderstaande bedragen zijn exclusief een eventuele fijnstoftoeslag.
| GRONINGEN | €211 |
| FRIESLAND | €211 |
| DRENTHE | €211 |
| OVERIJSSEL | €211 |
| FLEVOLAND | €211 |
| GELDERLAND | €211 |
| UTRECHT | €211 |
| NOORD HOLLAND | €211 |
| ZUID HOLLAND | €211 |
| ZEELAND | €211 |
| NOORD BRABANT | €211 |
| LIMBURG | €211 |
Wegenbelasting (particulier)
De onderstaande bedragen zijn per kwartaal. Ook zijn deze bedragen exclusief een eventuele fijnstoftoeslag.
| GRONINGEN | €691 |
| FRIESLAND | €691 |
| DRENTHE | €691 |
| OVERIJSSEL | €691 |
| FLEVOLAND | €691 |
| GELDERLAND | €691 |
| UTRECHT | €691 |
| NOORD HOLLAND | €691 |
| ZUID HOLLAND | €691 |
| ZEELAND | €691 |
| NOORD BRABANT | €691 |
| LIMBURG | €691 |
Motor
| Fabrikant | DAIMLER AG |
| Motorinhoud | 2143 cm³ |
| Aantal cylinders | 4 |
| Vermogen | 120 KW / 163 PK |
| Topsnelheid | 160 km/h |
| Motorcode | 651.955 |
| Tankinhoud | 71 L |
| Hoeveelheid motorolie | 11.5 L |
| Hoeveelheid koelvloeistof | 9.5 L |
| Geluidsniveau stationair | 86 dB(A) |
| Geluidsniveau rijdend | 75 dB(A) |
Verbruik en milieu
| Brandstofverbruik stad | 9.8 L/100km (1:10.2)1 liter brandstof brengt dit voertuig 10.2 km verder |
| Brandstofverbruik snelweg | 7.7 L/100km (1:13.0)1 liter brandstof brengt dit voertuig 13.0 km verder |
| Brandstofverbruik gecombineerd | 8.5 L/100km (1:11.8)1 liter brandstof brengt dit voertuig 11.8 km verder |
| CO2 uitstoot | 224 g/km |
| Milieuklasse | EURO 6 Y |
Gewichten
| Massa rijklaar | 2437 kg |
| Massa ledig voertuig | 2337 kg |
| Toegestane max. massa | 3500 kg |
Ruimte en afmetingen
| Wielbasis | 3.7 meter (3665 mm) |
Overhang (voor)De afstand tussen het midden van het voorwiel en de voorkant van het voertuig | 1.0 meter (1021 mm) |
Overhang (achter)De afstand tussen het midden van het achterwiel en de achterkant van het voertuig | 1.0 meter (996 mm) |
| Lengte | 5.9 meter (5926 mm) |
| Breedte | 2.0 meter (1993 mm) |
| Breedte (inclusief spiegels) | 2.3 meter (2345 mm) |
| Hoogte | 2.6 meter (2612 mm) tot 3.0 meter (3000 mm) |
| Draaicirkel | 12.1 M |
| Inhoud kofferbak (maximaal) | 7500 L |
Remmen
| Remmen voor | Schijven |
| Remmen achter | Schijven |
APK
De algemene periodieke keuring (APK) is een verplichte keuring voor voertuigen in Nederland om de veiligheid en milieuprestaties te controleren.
Een benzineauto moet na vier jaar voor het eerst gekeurd worden. Vervolgens om de twee jaar totdat de auto acht jaar oud is. Bij een dieselauto is de frequentie hoger. Na drie jaar is de eerste keuring. Vervolgens moet de auto elk jaar gekeurd worden.
Belangrijke controlepunten zijn remmen, verlichting, uitlaatgassen en registratiegegevens. Na goedkeuring ontvang je een keuringsbewijs.
| Vervaldatum APK | 27 december 2026 |
Eerdere keuringen
Keuring van 5 december 2025
| Resultaat | Goedgekeurd na reparatie |
| Aandachtspunt | 1x Stuur- of fuseekogel met slijtage kleiner of gelijk 1,0 mm |
Keuring van 16 november 2023
| Resultaat | Goedgekeurd na reparatie |
| Aandachtspunt | 1x Stuur- of fuseekogel met slijtage kleiner of gelijk 1,0 mm |
Keuring van 25 november 2022
| Resultaat | Goedgekeurd |
Keuring van 6 december 2021
| Resultaat | Goedgekeurd |
Keuring van 15 december 2020
| Resultaat | Goedgekeurd |
Keuring van 15 november 2019
| Resultaat | Goedgekeurd |
Recente tenaamstellingen
| 15 september 2017 | Huidige eigenaar, 3170 dagen in bezit |
Terugroepacties
Dit voertuig heeft te maken (gehad) met één of meerdere terugroepacties. In het onderstaande overzicht worden de problemen, gevolgen en instructies voor het verhelpen getoond.
Terugroepacties zijn er om defecte of gevaarlijke onderdelen te herstellen, waardoor de veiligheid van bestuurders, passagiers en andere weggebruikers wordt gewaarborgd.
Terugroepactie van 3 november 2022
| Status | Openstaand |
| Referentienummer | MGP220415 |
| Omschrijving | Het drijfgas van de gasgenerator van de bestuurdersairbag kan chemisch veranderen. Als gevolg kan bij activeren een te hoge druk ontstaan en delen van de gasgenerator losraken en fragmenteren. |
| Mogelijk gevaar (Risico: Ernstig) | Verwonden van inzittenden |
| Mogelijk gevolg | Een (verkeers)ongeval met letselschade |
| Aantal getroffen voertuigen | 24.475 (waarvan 8.416 in Nederland) |
