MERCEDES-BENZ VITO TOURER
Dit kenteken behoort tot een MERCEDES-BENZ VITO TOURER personenauto en heeft een nieuwwaarde van €72.206. de personenauto beschikt over een 136 PK sterke 2143 cm³ 4-cylinder motor en heeft een topsnelheid van 183 km/h. Vanuit stilstand bereikt dit voertuig in 13.8 seconden 100 km/h.Algemene kenmerken
| Merk | MERCEDES-BENZ |
| Model | VITO TOURER (2016 - 2019)help_outlineDe periode waarin dit model is verkocht |
| Aantal in Nederland | 3help_outlineDit zijn auto's met exact dezelfde motor en versnellingsbak |
| Inrichting | MPV |
| Kleur | ZWART |
| Nieuwprijs | €72.206 |
| Vermogen | 100 KW / 136 PK |
| Koppel | 330 Nm |
| Acceleratie (0-100 km/h) | 13.8 seconden |
| Brandstof | diesel |
| Versnellingsbak | Handgeschakeld, 6 versnellingen |
| Aandrijving | Achterwielaandrijving |
Snelle check
| Verzekerd | Ja |
| APK Vervaldatum | Nog 12.5 maanden APK |
| APK Aandachtspunten | 2 in de afgelopen twee keuringen |
| Importcheck | Geïmporteerd |
| Tellerstand | Geen oordeelDe laatste registratie was in 2026 |
| Tenaamstellen mogelijk | Ja |
| Openstaande terugroepacties | Geen openstaande terugroepactie(s) |
Meldingen ontvangen
Ontvang als eerste meldingen van Voertuigcheck.com over nieuwe terugroepacties, advertenties, tenaamstellingen en APK-verval voor kenteken PT-713-X. Vul het formulier in om meldingen te activeren voor gebeurtenissen naar jouw keuze.
Door op 'Aanmelden' te klikken ga je akkoord met ons Privacy statement
Historie
Dit voertuig is op 15 juni 2016 voor het eerst de weg op gegaan. Het voertuig is op 2 oktober 2017 geïmporteerd naar Nederland.
Er kan geen oordeel gegeven worden aan het BPM-bedrag waarmee het voertuig is geïmporteerd. Dit gebeurt als het voertuig ouder dan 10 jaar is of als er te weinig gelijkwaardige voertuigen geïmporteerd zijn.
| Eerste toelating wereldwijd | 15 juni 2016 |
| Eerste toelating Nederland | 2 oktober 2017 |
| Geïmporteerd | Ja |
BPM-bedragEen laag BPM-bedrag kan(!) duiden op een schade tijdens het importeren | €19.122Het gemiddelde BPM-bedrag bij dit type VITO TOURER is €18.482 (Geen oordeel)help_outlineOmdat dit type VITO TOURER maar 3 keer is geïmporteerd kan er geen BPM-oordeel gegeven worden |
Wegenbelasting
De onderstaande bedragen zijn per kwartaal. Ook zijn deze bedragen exclusief een eventuele fijnstoftoeslag.
| GRONINGEN | €700 |
| FRIESLAND | €694 |
| DRENTHE | €694 |
| OVERIJSSEL | €679 |
| FLEVOLAND | €683 |
| GELDERLAND | €704 |
| UTRECHT | €686 |
| NOORD HOLLAND | €679 |
| ZUID HOLLAND | €713 |
| ZEELAND | €683 |
| NOORD BRABANT | €686 |
| LIMBURG | €689 |
Motor
| Fabrikant | DAIMLER AG |
| Motorinhoud | 2143 cm³ |
| Aantal cylinders | 4 |
| Vermogen | 100 KW / 136 PK |
| Topsnelheid | 183 km/h |
| Motorcode | 651.950 |
| Tankinhoud | 57 L |
| Hoeveelheid motorolie | 9 L |
| Hoeveelheid koelvloeistof | 10.4 L |
| Geluidsniveau stationair | 78 dB(A) |
| Geluidsniveau rijdend | 75 dB(A) |
Verbruik en milieu
| Brandstofverbruik stad | 8.2 L/100km (1:12.2)1 liter brandstof brengt dit voertuig 12.2 km verder |
| Brandstofverbruik snelweg | 5.3 L/100km (1:18.9)1 liter brandstof brengt dit voertuig 18.9 km verder |
| Brandstofverbruik gecombineerd | 6.4 L/100km (1:15.6)1 liter brandstof brengt dit voertuig 15.6 km verder |
| CO2 uitstoot | 164 g/km |
| Milieuklasse | EURO 6 W |
Gewichten
| Massa rijklaar | 1985 kg |
| Massa ledig voertuig | 1885 kg |
| Toegestane max. massa | 3050 kg |
Ruimte en afmetingen
| Wielbasis | 3.2 meter (3200 mm) |
| Lengte | 5.1 meter (5140 mm) tot 5.2 meter (5231 mm) |
| Breedte | 1.9 meter (1928 mm) |
| Hoogte | 1.9 meter (1890 mm) tot 2.0 meter (1980 mm) |
| Draaicirkel | 11.8 M |
| Inhoud kofferbak (minimaal) | 1030 L |
APK
De algemene periodieke keuring (APK) is een verplichte keuring voor voertuigen in Nederland om de veiligheid en milieuprestaties te controleren.
Een benzineauto moet na vier jaar voor het eerst gekeurd worden. Vervolgens om de twee jaar totdat de auto acht jaar oud is. Bij een dieselauto is de frequentie hoger. Na drie jaar is de eerste keuring. Vervolgens moet de auto elk jaar gekeurd worden.
Belangrijke controlepunten zijn remmen, verlichting, uitlaatgassen en registratiegegevens. Na goedkeuring ontvang je een keuringsbewijs.
| Vervaldatum APK | 23 mei 2027 |
Eerdere keuringen
Keuring van 8 mei 2026
| Resultaat | Goedgekeurd |
Keuring van 1 april 2025
| Resultaat | Goedgekeurd na reparatie |
| Aandachtspunt | 1x Zijrichtingaanwijzer(s) werkt niet (goed) |
| Aandachtspunt | 1x Mechanische delen van het remsysteem vertonen slijtage |
Keuring van 23 mei 2024
| Resultaat | Goedgekeurd na reparatie |
| Aandachtspunt | 1x Dimlicht onjuist afgesteld |
Keuring van 3 mei 2023
| Resultaat | Goedgekeurd na reparatie |
| Aandachtspunt | 1x Bandenspanning op 1 as niet gelijk |
| Aandachtspunt | 1x Dimlicht onjuist afgesteld |
Keuring van 11 april 2022
| Resultaat | Goedgekeurd |
Keuring van 8 april 2021
| Resultaat | Goedgekeurd na reparatie |
| Aandachtspunt | 1x Uitlaatsysteem ondeugdelijk bevestigd |
Keuring van 9 april 2020
| Resultaat | Goedgekeurd na reparatie |
| Aandachtspunt | 1x Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht |
Keuring van 14 juni 2019
| Resultaat | Goedgekeurd na reparatie |
| Aandachtspunt | 1x Band onvoldoende profiel |
| Aandachtspunt | 1x Dimlicht onjuist afgesteld |
Recente tenaamstellingen
| 2 oktober 2017 | Huidige eigenaar, 3148 dagen in bezit |
Terugroepacties
Dit voertuig heeft te maken (gehad) met één of meerdere terugroepacties. In het onderstaande overzicht worden de problemen, gevolgen en instructies voor het verhelpen getoond.
Terugroepacties zijn er om defecte of gevaarlijke onderdelen te herstellen, waardoor de veiligheid van bestuurders, passagiers en andere weggebruikers wordt gewaarborgd.
Terugroepactie van 6 oktober 2022
| Status | Producent heeft herstel gemeld |
| Referentienummer | MGP220229 |
| Omschrijving | De achteruitrijcamera kan bij lage temperaturen een bevroren statisch beeld laten zien. |
| Mogelijk gevaar (Risico: Gemiddeld) | De bestuurder ziet de werkelijke toestand achter het voertuig niet. |
| Mogelijk gevolg | Een (verkeers)ongeval met letselschade, Onbekend |
| Aantal getroffen voertuigen | 188.823 (waarvan 15.452 in Nederland) |
Terugroepactie van 8 februari 2021
| Status | Producent heeft herstel gemeld |
| Referentienummer | MGP210034 |
| Omschrijving | De afdichting van de behuizing van de hoogspanningsbatterij is mogelijk onvoldoende. |
| Mogelijk gevaar (Risico: Ernstig) | Bij extreme corrosie aantasting van de batterijbehuizing zou vocht in de batterijen binnen kunnen dringen, hierdoor kan het starten van het voertuig nadat het voertuig is uitgezet niet meer mogelijk zijn. En of een kortsluiting in de HV accucellen. |
| Mogelijk gevolg | Het belasten van het milieu |
| Aantal getroffen voertuigen | 2.910 (waarvan 250 in Nederland) |
Terugroepactie van 13 januari 2020
| Status | Producent heeft herstel gemeld |
| Referentienummer | MGP200019 |
| Omschrijving | De extra accu onder de rechter voorstoel kan zijn uitgeleverd zonder boven afdekking waardoor er risico op kortsluiting bestaat als een geleidend voorwerp onder deze stoel wordt opgeborgen. |
| Mogelijk gevaar (Risico: Gemiddeld) | Een niet-correct gebruik van de open stoelkist (bv als opbergvak) kan leiden tot kortsluiting. |
| Mogelijk gevolg | Brand met letselschade |
| Aantal getroffen voertuigen | 60.465 (waarvan 6.268 in Nederland) |
Terugroepactie van 4 oktober 2019
| Status | Producent heeft herstel gemeld |
| Referentienummer | MGP190446 |
| Omschrijving | De aluminium bouten van het stuurhuisdeksel en de powerpackafdekking kunnen corroderen. In geval van gevorderde corrosie kan de sterkte van de bouten worden aangetast. |
| Mogelijk gevaar (Risico: Gemiddeld) | De bouten kunnen breken. Als alle bevestigingsbouten van de powerpack breken, kan deze losraken van de stuurinrichting. Als gevolg daarvan zou de stuurbekrachtiging falen. |
| Mogelijk gevolg | Een (verkeers)ongeval met letselschade |
| Aantal getroffen voertuigen | 161.083 (waarvan 9.272 in Nederland) |
Terugroepactie van 19 december 2017
| Status | Producent heeft herstel gemeld |
| Referentienummer | MGP170609 |
| Omschrijving | De stuurkolom is onvoldoende elektrisch geaard. Hierdoor kan een elektrostatische ontlading plaatsvinden. |
| Mogelijk gevaar (Risico: Ernstig) | Bij de elektrostatische ontlading kan de airbag spontaan geactiveerd worden. |
| Mogelijk gevolg | Een (verkeers)ongeval met letselschade |
| Aantal getroffen voertuigen | 209.100 (waarvan 11.033 in Nederland) |
