VOLVO XC70
Dit kenteken behoort tot een VOLVO XC70 personenauto en heeft een nieuwwaarde van €72.190. de personenauto beschikt over een 215 PK sterke 2400 cm³ 5-cylinder motor en heeft een topsnelheid van 205 km/h. Vanuit stilstand bereikt dit voertuig in 8.3 seconden 100 km/h.Algemene kenmerken
| Merk | VOLVO |
| Model | XC70 (2012 - 2015)help_outlineDe periode waarin dit model is verkocht |
| Aantal in Nederland | 23help_outlineDit zijn auto's met exact dezelfde motor en versnellingsbak |
| Inrichting | stationwagen |
| Kleur | BRUIN |
| Nieuwprijs | €72.190 |
| Vermogen | 158 KW / 215 PK |
| Koppel | 440 Nm |
| Acceleratie (0-100 km/h) | 8.3 seconden |
| Brandstof | diesel |
| Versnellingsbak | Automaat, 6 versnellingen |
| Aandrijving | Vierwielaandrijving |
Snelle check
| Verzekerd | Ja |
| APK Vervaldatum | Nog 7 maanden APK |
| APK Aandachtspunten | 4 in de afgelopen twee keuringen |
| Importcheck | Geïmporteerd |
| Tellerstand | Geen oordeelDe laatste registratie was in 2025 |
| Tenaamstellen mogelijk | Ja |
| Openstaande terugroepacties | Geen openstaande terugroepactie(s) |
Meldingen ontvangen
Ontvang als eerste meldingen van Voertuigcheck.com over nieuwe terugroepacties, advertenties, tenaamstellingen en APK-verval voor kenteken K-520-RX. Vul het formulier in om meldingen te activeren voor gebeurtenissen naar jouw keuze.
Door op 'Aanmelden' te klikken ga je akkoord met ons Privacy statement
Historie
Dit voertuig is op 30 juli 2013 voor het eerst de weg op gegaan. Het voertuig is op 12 februari 2021 geïmporteerd naar Nederland.
Er kan geen oordeel gegeven worden aan het BPM-bedrag waarmee het voertuig is geïmporteerd. Dit gebeurt als het voertuig ouder dan 10 jaar is of als er te weinig gelijkwaardige voertuigen geïmporteerd zijn.
| Eerste toelating wereldwijd | 30 juli 2013 |
| Eerste toelating Nederland | 12 februari 2021 |
| Geïmporteerd | Ja |
BPM-bedragEen laag BPM-bedrag kan(!) duiden op een schade tijdens het importeren | €18.597Het gemiddelde BPM-bedrag bij dit type XC70 is €11.690 (Geen oordeel)help_outlineAlleen voertuigen jonger dan 10 jaar komen in aanmerking voor een BPM-oordeel. |
Wegenbelasting
De onderstaande bedragen zijn per kwartaal. Ook zijn deze bedragen exclusief een eventuele fijnstoftoeslag.
| GRONINGEN | €610 |
| FRIESLAND | €605 |
| DRENTHE | €605 |
| OVERIJSSEL | €592 |
| FLEVOLAND | €596 |
| GELDERLAND | €613 |
| UTRECHT | €598 |
| NOORD HOLLAND | €592 |
| ZUID HOLLAND | €621 |
| ZEELAND | €595 |
| NOORD BRABANT | €598 |
| LIMBURG | €600 |
Motor
| Fabrikant | VOLVO CAR CORPORATION |
| Motorinhoud | 2400 cm³ |
| Aantal cylinders | 5 |
| Vermogen | 158 KW / 215 PK |
| Topsnelheid | 205 km/h |
| Motorcode | D5244T15 |
| Tankinhoud | 70 L |
| Hoeveelheid motorolie | 5.9 L |
| Hoeveelheid koelvloeistof | 8.9 L |
| Geluidsniveau stationair | 76 dB(A) |
| Geluidsniveau rijdend | 71 dB(A) |
Verbruik en milieu
| Brandstofverbruik stad | 8.7 L/100km (1:11.5)1 liter brandstof brengt dit voertuig 11.5 km verder |
| Brandstofverbruik snelweg | 5.7 L/100km (1:17.5)1 liter brandstof brengt dit voertuig 17.5 km verder |
| Brandstofverbruik gecombineerd | 6.8 L/100km (1:14.7)1 liter brandstof brengt dit voertuig 14.7 km verder |
| CO2 uitstoot | 179 g/km |
| Milieuklasse | EURO 5 J |
Gewichten
| Massa rijklaar | 1810 kg |
| Massa ledig voertuig | 1710 kg |
| Toegestane max. massa | 2400 kg |
Ruimte en afmetingen
| Wielbasis | 2.8 meter (2815 mm) |
| Lengte | 4.8 meter (4838 mm) |
| Breedte | 1.9 meter (1870 mm) tot 1.9 meter (1876 mm) |
| Hoogte | 1.6 meter (1604 mm) |
| Draaicirkel | 12 M |
| Inhoud kofferbak (minimaal) | 575 L |
| Inhoud kofferbak (maximaal) | 1600 L |
Remmen
| Remmen voor | Geventileerde schijven |
| Remmen achter | Geventileerde schijven |
APK
De algemene periodieke keuring (APK) is een verplichte keuring voor voertuigen in Nederland om de veiligheid en milieuprestaties te controleren.
Een benzineauto moet na vier jaar voor het eerst gekeurd worden. Vervolgens om de twee jaar totdat de auto acht jaar oud is. Bij een dieselauto is de frequentie hoger. Na drie jaar is de eerste keuring. Vervolgens moet de auto elk jaar gekeurd worden.
Belangrijke controlepunten zijn remmen, verlichting, uitlaatgassen en registratiegegevens. Na goedkeuring ontvang je een keuringsbewijs.
| Vervaldatum APK | 15 december 2026 |
Eerdere keuringen
Keuring van 15 december 2025
| Resultaat | Goedgekeurd na reparatie |
| Aandachtspunt | 1x Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af |
| Aandachtspunt | 2x Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt |
| Aandachtspunt | 2x Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan |
| Aandachtspunt | 1x Stadslicht werkt niet (goed) |
Keuring van 20 november 2023
| Resultaat | Goedgekeurd |
Keuring van 17 oktober 2022
| Resultaat | Goedgekeurd |
Keuring van 19 november 2021
| Resultaat | Goedgekeurd |
Recente tenaamstellingen
| 12 februari 2021 | Huidige eigenaar, 1920 dagen in bezit |
Terugroepacties
Dit voertuig heeft te maken (gehad) met één of meerdere terugroepacties. In het onderstaande overzicht worden de problemen, gevolgen en instructies voor het verhelpen getoond.
Terugroepacties zijn er om defecte of gevaarlijke onderdelen te herstellen, waardoor de veiligheid van bestuurders, passagiers en andere weggebruikers wordt gewaarborgd.
Terugroepactie van 26 september 2020
| Status | Producent heeft herstel gemeld |
| Referentienummer | MGP200327 |
| Omschrijving | De veiligheidsgordelkabel van de voorstoelen kan uitrekken en uiteindelijk breken. |
| Mogelijk gevaar (Risico: Ernstig) | De veiligheidsgordelkabel van de voorstoelen kunnen uitrekken en de bevestiging van de veiligheidskabel kan breken waardoor de veiligheidsgordel niet kan worden vastgehouden bij een aanrijding. |
| Mogelijk gevolg | Verhoogde kans op letsel bij een ongeval |
| Aantal getroffen voertuigen | 2.183,701 (waarvan 102.166 in Nederland) |
