MERCEDES-BENZ E 220 D
Dit kenteken behoort tot een MERCEDES-BENZ E 220 D personenauto en heeft een nieuwwaarde van €72.148. de personenauto beschikt over een 194 PK sterke 1950 cm³ 4-cylinder motor en heeft een topsnelheid van 240 km/h. Vanuit stilstand bereikt dit voertuig in 7.3 seconden 100 km/h.Algemene kenmerken
| Merk | MERCEDES-BENZ |
| Model | E 220 D (2016 - 2019)help_outlineDe periode waarin dit model is verkocht |
| Aantal in Nederland | 34help_outlineDit zijn auto's met exact dezelfde motor en versnellingsbak |
| Inrichting | sedan |
| Kleur | GRIJS |
| Nieuwprijs | €72.148 |
| Vermogen | 143 KW / 194 PK |
| Koppel | 400 Nm |
| Acceleratie (0-100 km/h) | 7.3 seconden |
| Brandstof | diesel |
| Versnellingsbak | Automaat, 9 versnellingen |
| Aandrijving | Achterwielaandrijving |
Snelle check
| Verzekerd | Ja |
| APK Vervaldatum | Nog 7 maanden APK |
| APK Aandachtspunten | 5 in de afgelopen twee keuringen |
| Importcheck | Origineel Nederlands voertuig |
| Tellerstand | Logische tellerstand (NAP)De laatste registratie was in 2025 |
| Tenaamstellen mogelijk | Ja |
| Openstaande terugroepacties | Geen openstaande terugroepactie(s) |
Meldingen ontvangen
Ontvang als eerste meldingen van Voertuigcheck.com over nieuwe terugroepacties, advertenties, tenaamstellingen en APK-verval voor kenteken JZ-255-N. Vul het formulier in om meldingen te activeren voor gebeurtenissen naar jouw keuze.
Door op 'Aanmelden' te klikken ga je akkoord met ons Privacy statement
Historie
Dit voertuig is op 25 juli 2016 voor het eerst de weg op gegaan. Het voertuig is in Nederland geleverd.
| Eerste toelating wereldwijd | 25 juli 2016 |
| Eerste toelating Nederland | 25 juli 2016 |
| Geïmporteerd | Nee |
Wegenbelasting
De onderstaande bedragen zijn per kwartaal. Ook zijn deze bedragen exclusief een eventuele fijnstoftoeslag.
| GRONINGEN | €565 |
| FRIESLAND | €560 |
| DRENTHE | €560 |
| OVERIJSSEL | €549 |
| FLEVOLAND | €552 |
| GELDERLAND | €568 |
| UTRECHT | €554 |
| NOORD HOLLAND | €549 |
| ZUID HOLLAND | €575 |
| ZEELAND | €551 |
| NOORD BRABANT | €554 |
| LIMBURG | €556 |
Motor
| Fabrikant | DAIMLER AG |
| Motorinhoud | 1950 cm³ |
| Aantal cylinders | 4 |
| Vermogen | 143 KW / 195 PK |
| Topsnelheid | 240 km/h |
| Motorcode | 654920 |
| Tankinhoud | 50 L |
| Hoeveelheid motorolie | 6.3 L |
| Hoeveelheid koelvloeistof | 12.5 L |
| Geluidsniveau stationair | 76 dB(A) |
| Geluidsniveau rijdend | 72 dB(A) |
Verbruik en milieu
| Brandstofverbruik stad | 4.3 L/100km (1:23.3)1 liter brandstof brengt dit voertuig 23.3 km verder |
| Brandstofverbruik snelweg | 3.6 L/100km (1:27.8)1 liter brandstof brengt dit voertuig 27.8 km verder |
| Brandstofverbruik gecombineerd | 3.9 L/100km (1:25.6)1 liter brandstof brengt dit voertuig 25.6 km verder |
| CO2 uitstoot | 102 g/km |
| Milieuklasse | EURO 6 ZD |
Gewichten
| Massa rijklaar | 1680 kg |
| Massa ledig voertuig | 1580 kg |
| Toegestane max. massa | 2320 kg |
Ruimte en afmetingen
| Wielbasis | 2.9 meter (2939 mm) |
| Lengte | 4.9 meter (4925 mm) tot 4.9 meter (4945 mm) |
| Breedte | 1.9 meter (1852 mm) |
| Breedte (inclusief spiegels) | 2.1 meter (2065 mm) |
| Hoogte | 1.4 meter (1445 mm) tot 1.5 meter (1495 mm) |
| Draaicirkel | 11.6 M |
| Inhoud kofferbak (minimaal) | 540 L |
Remmen
| Remmen voor | Geventileerde schijven |
| Remmen achter | Geventileerde schijven |
APK
De algemene periodieke keuring (APK) is een verplichte keuring voor voertuigen in Nederland om de veiligheid en milieuprestaties te controleren.
Een benzineauto moet na vier jaar voor het eerst gekeurd worden. Vervolgens om de twee jaar totdat de auto acht jaar oud is. Bij een dieselauto is de frequentie hoger. Na drie jaar is de eerste keuring. Vervolgens moet de auto elk jaar gekeurd worden.
Belangrijke controlepunten zijn remmen, verlichting, uitlaatgassen en registratiegegevens. Na goedkeuring ontvang je een keuringsbewijs.
| Vervaldatum APK | 10 december 2026 |
Eerdere keuringen
Keuring van 25 november 2025
| Resultaat | Goedgekeurd na reparatie |
| Aandachtspunt | 2x Fusee(kogel) te veel speling |
| Aandachtspunt | 1x Band onvoldoende profiel |
| Aandachtspunt | 1x Waarschuwingsinrichting controlesysteem bandenspanning geeft |
Keuring van 10 december 2024
| Resultaat | Goedgekeurd na reparatie |
| Aandachtspunt | 1x Band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mm |
| Aandachtspunt | 1x Stuur- of fuseekogel met slijtage kleiner of gelijk 1,0 mm |
Keuring van 26 februari 2024
| Resultaat | Goedgekeurd na reparatie |
| Aandachtspunt | 1x Stuur- of fuseekogel met slijtage kleiner of gelijk 1,0 mm |
Keuring van 12 juni 2023
| Resultaat | Goedgekeurd |
Keuring van 25 juli 2022
| Resultaat | Goedgekeurd |
Keuring van 12 juli 2021
| Resultaat | Goedgekeurd na reparatie |
| Aandachtspunt | 1x Band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mm |
Keuring van 2 juli 2020
| Resultaat | Goedgekeurd |
Keuring van 22 juli 2019
| Resultaat | Goedgekeurd |
Recente tenaamstellingen
| 16 september 2021 | Huidige eigenaar, 1696 dagen in bezit |
| 25 juli 2016 | 1879 dagen in bezit |
Terugroepacties
Dit voertuig heeft te maken (gehad) met één of meerdere terugroepacties. In het onderstaande overzicht worden de problemen, gevolgen en instructies voor het verhelpen getoond.
Terugroepacties zijn er om defecte of gevaarlijke onderdelen te herstellen, waardoor de veiligheid van bestuurders, passagiers en andere weggebruikers wordt gewaarborgd.
Terugroepactie van 8 mei 2020
| Status | Producent heeft herstel gemeld |
| Referentienummer | MGP200217 |
| Omschrijving | In de spanningsrail bij de motor kan kortsluiting ontstaan door vocht inwerking. |
| Mogelijk gevaar (Risico: Gemiddeld) | Het plastic materiaal van de stroomrail kan oververhit raken waardoor er brandgevaar is. |
| Mogelijk gevolg | Brand met letselschade |
| Aantal getroffen voertuigen | 200.000 (waarvan 4.274 in Nederland) |
