BMW X5 M50D
Dit kenteken behoort tot een BMW X5 M50D personenauto en heeft een nieuwwaarde van €146.325. de personenauto beschikt over een 381 PK sterke 2993 cm³ 6-cylinder motor en heeft een topsnelheid van 250 km/h. Vanuit stilstand bereikt dit voertuig in 5.3 seconden 100 km/h.Algemene kenmerken
| Merk | BMW |
| Model | X5 M50D (2014 - 2016)help_outlineDe periode waarin dit model is verkocht |
| Aantal in Nederland | 35help_outlineDit zijn auto's met exact dezelfde motor en versnellingsbak |
| Inrichting | stationwagen |
| Kleur | ZWART |
| Nieuwprijs | €146.325 |
| Vermogen | 280 KW / 381 PK |
| Koppel | 740 Nm |
| Acceleratie (0-100 km/h) | 5.3 seconden |
| Brandstof | diesel |
| Versnellingsbak | Automaat, 8 versnellingen |
| Aandrijving | Vierwielaandrijving |
Snelle check
| Verzekerd | Ja |
| APK Vervaldatum | Nog 9 maanden APK |
| APK Aandachtspunten | 1 in de afgelopen twee keuringen |
| Importcheck | Geïmporteerd |
| Tellerstand | Geen oordeelDe laatste registratie was in 2025 |
| Tenaamstellen mogelijk | Ja |
| Openstaande terugroepacties | Geen openstaande terugroepactie(s) |
Meldingen ontvangen
Ontvang als eerste meldingen van Voertuigcheck.com over nieuwe terugroepacties, advertenties, tenaamstellingen en APK-verval voor kenteken HZ-804-N. Vul het formulier in om meldingen te activeren voor gebeurtenissen naar jouw keuze.
Door op 'Aanmelden' te klikken ga je akkoord met ons Privacy statement
Historie
Dit voertuig is op 24 april 2015 voor het eerst de weg op gegaan. Het voertuig is op 19 januari 2016 geïmporteerd naar Nederland.
Er kan geen oordeel gegeven worden aan het BPM-bedrag waarmee het voertuig is geïmporteerd. Dit gebeurt als het voertuig ouder dan 10 jaar is of als er te weinig gelijkwaardige voertuigen geïmporteerd zijn.
| Eerste toelating wereldwijd | 24 april 2015 |
| Eerste toelating Nederland | 19 januari 2016 |
| Geïmporteerd | Ja |
BPM-bedragEen laag BPM-bedrag kan(!) duiden op een schade tijdens het importeren | €17.527Het gemiddelde BPM-bedrag bij dit type X5 M50D is €15.180 (Geen oordeel)help_outlineAlleen voertuigen jonger dan 10 jaar komen in aanmerking voor een BPM-oordeel. |
Wegenbelasting
De onderstaande bedragen zijn per kwartaal. Ook zijn deze bedragen exclusief een eventuele fijnstoftoeslag.
| GRONINGEN | €835 |
| FRIESLAND | €828 |
| DRENTHE | €828 |
| OVERIJSSEL | €810 |
| FLEVOLAND | €814 |
| GELDERLAND | €839 |
| UTRECHT | €817 |
| NOORD HOLLAND | €809 |
| ZUID HOLLAND | €851 |
| ZEELAND | €814 |
| NOORD BRABANT | €818 |
| LIMBURG | €821 |
Motor
| Fabrikant | BAYERISCHE MOTOREN WERKE AG |
| Motorinhoud | 2993 cm³ |
| Aantal cylinders | 6 |
| Vermogen | 280 KW / 381 PK |
| Topsnelheid | 250 km/h |
| Motorcode | N57D30C |
| Tankinhoud | 85 L |
| Hoeveelheid motorolie | 6.5 L |
| Hoeveelheid koelvloeistof | 15.4 L |
| Geluidsniveau stationair | 77 dB(A) |
| Geluidsniveau rijdend | 72 dB(A) |
Verbruik en milieu
| Brandstofverbruik stad | 7.2 L/100km (1:13.9)1 liter brandstof brengt dit voertuig 13.9 km verder |
| Brandstofverbruik snelweg | 6.2 L/100km (1:16.1)1 liter brandstof brengt dit voertuig 16.1 km verder |
| Brandstofverbruik gecombineerd | 6.6 L/100km (1:15.2)1 liter brandstof brengt dit voertuig 15.2 km verder |
| CO2 uitstoot | 173 g/km |
| Milieuklasse | EURO 6 T |
Gewichten
| Massa rijklaar | 2265 kg |
| Massa ledig voertuig | 2165 kg |
| Toegestane max. massa | 2905 kg |
Ruimte en afmetingen
| Wielbasis | 2.9 meter (2933 mm) |
Overhang (voor)De afstand tussen het midden van het voorwiel en de voorkant van het voertuig | 0.9 meter (890 mm) |
Overhang (achter)De afstand tussen het midden van het achterwiel en de achterkant van het voertuig | 1.1 meter (1063 mm) |
| Lengte | 4.9 meter (4886 mm) |
| Breedte | 2.0 meter (1985 mm) |
| Breedte (inclusief spiegels) | 2.2 meter (2184 mm) |
| Hoogte | 1.8 meter (1762 mm) |
| Draaicirkel | 12.7 M |
| Inhoud kofferbak (minimaal) | 650 L |
| Inhoud kofferbak (maximaal) | 1870 L |
Remmen
| Remmen voor | Geventileerde schijven |
| Remmen achter | Geventileerde schijven |
APK
De algemene periodieke keuring (APK) is een verplichte keuring voor voertuigen in Nederland om de veiligheid en milieuprestaties te controleren.
Een benzineauto moet na vier jaar voor het eerst gekeurd worden. Vervolgens om de twee jaar totdat de auto acht jaar oud is. Bij een dieselauto is de frequentie hoger. Na drie jaar is de eerste keuring. Vervolgens moet de auto elk jaar gekeurd worden.
Belangrijke controlepunten zijn remmen, verlichting, uitlaatgassen en registratiegegevens. Na goedkeuring ontvang je een keuringsbewijs.
| Vervaldatum APK | 9 januari 2027 |
Eerdere keuringen
Keuring van 10 november 2025
| Resultaat | Goedgekeurd |
Keuring van 9 januari 2025
| Resultaat | Goedgekeurd na reparatie |
| Aandachtspunt | 4x Bandenspanning niet op juiste waarde |
Keuring van 1 maart 2024
| Resultaat | Goedgekeurd |
Keuring van 22 maart 2023
| Resultaat | Goedgekeurd na reparatie |
| Aandachtspunt | 1x Stuur- of fuseekogel met slijtage kleiner of gelijk 1,0 mm |
Keuring van 17 maart 2022
| Resultaat | Goedgekeurd na reparatie |
| Aandachtspunt | 1x Stuur- of fuseekogel met slijtage kleiner of gelijk 1,0 mm |
Keuring van 25 februari 2022
| Resultaat | Afgekeurd |
| Aandachtspunt | 1x Band onvoldoende profiel |
Keuring van 10 maart 2021
| Resultaat | Goedgekeurd na reparatie |
| Aandachtspunt | 1x Stuur- of fuseekogel met slijtage kleiner of gelijk 1,0 mm |
Keuring van 24 maart 2020
| Resultaat | Goedgekeurd |
Keuring van 10 april 2019
| Resultaat | Goedgekeurd |
Keuring van 9 april 2018
| Resultaat | Goedgekeurd na reparatie |
| Aandachtspunt | 1x Band onvoldoende profiel |
| Aandachtspunt | 1x Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht |
Recente tenaamstellingen
| 5 juni 2021 | Huidige eigenaar, 1775 dagen in bezit |
| 4 juni 2021 | 1 dagen in bezit |
| 5 augustus 2016 | 1764 dagen in bezit |
Terugroepacties
Dit voertuig heeft te maken (gehad) met één of meerdere terugroepacties. In het onderstaande overzicht worden de problemen, gevolgen en instructies voor het verhelpen getoond.
Terugroepacties zijn er om defecte of gevaarlijke onderdelen te herstellen, waardoor de veiligheid van bestuurders, passagiers en andere weggebruikers wordt gewaarborgd.
Terugroepactie van (Nog) niet bekend
| Status | Producent heeft herstel gemeld |
| Referentienummer | MGP230024 |
| Omschrijving | De gasgenerator van de airbag kan bij activering door een aanrijding mogelijk ongecontroleerd tot ontploffing komen. |
| Mogelijk gevaar (Risico: Gemiddeld) | De airbag kan mogelijk niet volledig ontvouwen of de metalen huls van de gasgenerator kan openscheuren en de delen kunnen in het interieur terechtkomen. |
| Mogelijk gevolg | Verhoogde kans op letsel bij een ongeval |
| Aantal getroffen voertuigen | 358.073 (waarvan 10.934 in Nederland) |
