BMW 730D XDRIVE
Dit kenteken behoort tot een BMW 730D XDRIVE personenauto en heeft een nieuwwaarde van €145.862. de personenauto beschikt over een 265 PK sterke 2993 cm³ 6-cylinder motor en heeft een topsnelheid van 250 km/h. Vanuit stilstand bereikt dit voertuig in 5.8 seconden 100 km/h.Algemene kenmerken
| Merk | BMW |
| Model | 730D XDRIVE (2015 - 2019)help_outlineDe periode waarin dit model is verkocht |
| Aantal in Nederland | 41help_outlineDit zijn auto's met exact dezelfde motor en versnellingsbak |
| Inrichting | sedan |
| Kleur | ZWART |
| Nieuwprijs | €145.862 |
| Vermogen | 195 KW / 265 PK |
| Koppel | 620 Nm |
| Acceleratie (0-100 km/h) | 5.8 seconden |
| Brandstof | diesel |
| Versnellingsbak | Automaat, 8 versnellingen |
| Aandrijving | Vierwielaandrijving |
Snelle check
| Verzekerd | Ja |
| APK Vervaldatum | Nog 9.5 maanden APK |
| APK Aandachtspunten | 0 in de afgelopen twee keuringen |
| Importcheck | Geïmporteerd |
| Tellerstand | Geen oordeelDe laatste registratie was in 2026 |
| Tenaamstellen mogelijk | Ja |
| Openstaande terugroepacties | Geen openstaande terugroepactie(s) |
Meldingen ontvangen
Ontvang als eerste meldingen van Voertuigcheck.com over nieuwe terugroepacties, advertenties, tenaamstellingen en APK-verval voor kenteken HX-163-J. Vul het formulier in om meldingen te activeren voor gebeurtenissen naar jouw keuze.
Door op 'Aanmelden' te klikken ga je akkoord met ons Privacy statement
Historie
Dit voertuig is op 26 oktober 2015 voor het eerst de weg op gegaan. Het voertuig is op 29 december 2015 geïmporteerd naar Nederland.
Er kan geen oordeel gegeven worden aan het BPM-bedrag waarmee het voertuig is geïmporteerd. Dit gebeurt als het voertuig ouder dan 10 jaar is of als er te weinig gelijkwaardige voertuigen geïmporteerd zijn.
| Eerste toelating wereldwijd | 26 oktober 2015 |
| Eerste toelating Nederland | 29 december 2015 |
| Geïmporteerd | Ja |
BPM-bedragEen laag BPM-bedrag kan(!) duiden op een schade tijdens het importeren | €7.374Het gemiddelde BPM-bedrag bij dit type 730D XDRIVE is €8.467 (Geen oordeel)help_outlineAlleen voertuigen jonger dan 10 jaar komen in aanmerking voor een BPM-oordeel. |
Wegenbelasting
De onderstaande bedragen zijn per kwartaal. Ook zijn deze bedragen exclusief een eventuele fijnstoftoeslag.
| GRONINGEN | €655 |
| FRIESLAND | €650 |
| DRENTHE | €649 |
| OVERIJSSEL | €636 |
| FLEVOLAND | €639 |
| GELDERLAND | €658 |
| UTRECHT | €642 |
| NOORD HOLLAND | €636 |
| ZUID HOLLAND | €667 |
| ZEELAND | €639 |
| NOORD BRABANT | €642 |
| LIMBURG | €645 |
Advertentiehistorie
Advertentie van 14 mei 2025
| Datum | 14 mei 2025 |
| Kilometerstand | 194.158 km |
| Vraagprijs | €29.950 |
| Plaats | Harlingen |
Advertentie van 6 april 2025
| Datum | 6 april 2025 |
| Kilometerstand | 194.158 km |
| Vraagprijs | €29.950 |
| Plaats | Harlingen |
Advertentie van 6 maart 2025
| Datum | 6 maart 2025 |
| Kilometerstand | 194.158 km |
| Vraagprijs | €29.950 |
| Plaats | Harlingen |
Advertentie van 5 augustus 2023
| Datum | 5 augustus 2023 |
| Kilometerstand | 146.000 km |
| Vraagprijs (21 augustus 2023) | €38.950 |
| Vraagprijs (5 augustus 2023) | €39.950 |
| Plaats | Maastricht |
Motor
| Fabrikant | BAYERISCHE MOTOREN WERKE AG |
| Motorinhoud | 2993 cm³ |
| Aantal cylinders | 6 |
| Vermogen | 195 KW / 266 PK |
| Topsnelheid | 250 km/h |
| Motorcode | B57D30A |
| Tankinhoud | 78 L |
| Hoeveelheid motorolie | 6.5 L |
| Hoeveelheid koelvloeistof | 11.9 L |
| Geluidsniveau stationair | 75 dB(A) |
| Geluidsniveau rijdend | 69 dB(A) |
Verbruik en milieu
| Brandstofverbruik stad | 6.1 L/100km (1:16.4)1 liter brandstof brengt dit voertuig 16.4 km verder |
| Brandstofverbruik snelweg | 4.6 L/100km (1:21.7)1 liter brandstof brengt dit voertuig 21.7 km verder |
| Brandstofverbruik gecombineerd | 5.2 L/100km (1:19.2)1 liter brandstof brengt dit voertuig 19.2 km verder |
| CO2 uitstoot | 137 g/km |
| Milieuklasse | EURO 6 W |
Gewichten
| Massa rijklaar | 1900 kg |
| Massa ledig voertuig | 1800 kg |
| Toegestane max. massa | 2540 kg |
Ruimte en afmetingen
| Wielbasis | 3.1 meter (3070 mm) |
| Lengte | 5.1 meter (5098 mm) |
| Breedte | 1.9 meter (1902 mm) |
| Hoogte | 1.5 meter (1467 mm) |
| Draaicirkel | 12.5 M |
| Inhoud kofferbak (minimaal) | 515 L |
Remmen
| Remmen voor | Geventileerde schijven |
| Remmen achter | Geventileerde schijven |
APK
De algemene periodieke keuring (APK) is een verplichte keuring voor voertuigen in Nederland om de veiligheid en milieuprestaties te controleren.
Een benzineauto moet na vier jaar voor het eerst gekeurd worden. Vervolgens om de twee jaar totdat de auto acht jaar oud is. Bij een dieselauto is de frequentie hoger. Na drie jaar is de eerste keuring. Vervolgens moet de auto elk jaar gekeurd worden.
Belangrijke controlepunten zijn remmen, verlichting, uitlaatgassen en registratiegegevens. Na goedkeuring ontvang je een keuringsbewijs.
| Vervaldatum APK | 23 januari 2027 |
Eerdere keuringen
Keuring van 23 januari 2026
| Resultaat | Goedgekeurd |
Keuring van 21 september 2023
| Resultaat | Goedgekeurd |
Keuring van 19 oktober 2022
| Resultaat | Goedgekeurd |
Keuring van 25 oktober 2021
| Resultaat | Goedgekeurd |
Keuring van 1 oktober 2020
| Resultaat | Goedgekeurd |
Keuring van 9 oktober 2019
| Resultaat | Goedgekeurd na reparatie |
| Aandachtspunt | 1x Waarschuwingsinrichting controlesysteem bandenspanning geeft |
Keuring van 25 oktober 2018
| Resultaat | Goedgekeurd |
Recente tenaamstellingen
| 8 april 2026 | Huidige eigenaar, 7 dagen in bezit |
| 25 mei 2025 | 318 dagen in bezit |
| 28 februari 2025 | 86 dagen in bezit |
| 6 januari 2025 | 53 dagen in bezit |
| 4 november 2023 | 429 dagen in bezit |
| 16 oktober 2023 | 19 dagen in bezit |
| 10 oktober 2023 | 6 dagen in bezit |
| 29 september 2023 | 11 dagen in bezit |
| 18 februari 2023 | 223 dagen in bezit |
| 22 april 2021 | 667 dagen in bezit |
| 7 september 2016 | 1688 dagen in bezit |
Terugroepacties
Dit voertuig heeft te maken (gehad) met één of meerdere terugroepacties. In het onderstaande overzicht worden de problemen, gevolgen en instructies voor het verhelpen getoond.
Terugroepacties zijn er om defecte of gevaarlijke onderdelen te herstellen, waardoor de veiligheid van bestuurders, passagiers en andere weggebruikers wordt gewaarborgd.
Terugroepactie van 16 november 2016
| Status | Producent heeft herstel gemeld |
| Referentienummer | MGP160460 |
| Omschrijving | De centrale airbagsensor geeft geen signaal door aan de airbags in geval van een aanrijding. |
| Mogelijk gevaar (Risico: Ernstig) | De airbags en gordelspanners worden niet geactiveerd indien dit noodzakelijk is. |
| Mogelijk gevolg | Verhoogde kans op letsel bij een ongeval |
| Aantal getroffen voertuigen | 32.500 (waarvan 153 in Nederland) |
Terugroepactie van 13 april 2016
| Status | Producent heeft herstel gemeld |
| Referentienummer | MGP160111 |
| Omschrijving | Bij sterke acceleratie of vertraging, zoals tijdens een ongeval, kan een metaal deel losraken in de airbagregeleenheid. Indien dit deel contact maakt met de printplaat kan dit een kortsluiting veroorzaken. |
| Mogelijk gevaar (Risico: Gemiddeld) | Indien de kortsluiting optreedt zal de airbagregeleenheid opnieuw opstarten. Dit duurt 5 seconden. Gedurende deze tijd werken de airbags niet. De bestuurder wordt gewaarschuwd door een oplichtende airbagwaarschuwingslamp op het dashboard. |
| Mogelijk gevolg | Verhoogde kans op letsel bij een ongeval |
| Aantal getroffen voertuigen | 26.000 (waarvan 149 in Nederland) |
