VOLVO XC60 T8 TWIN ENGINE
Dit kenteken behoort tot een VOLVO XC60 T8 TWIN ENGINE personenauto en heeft een nieuwwaarde van €72.200. de personenauto beschikt over een 303 PK sterke 1969 cm³ 4-cylinder motor en heeft een topsnelheid van 230 km/h.Algemene kenmerken
| Merk | VOLVO |
| Model | XC60 T8 TWIN ENGINE (2019 - 2021)help_outlineDe periode waarin dit model is verkocht |
| Aantal in Nederland | 28help_outlineDit zijn auto's met exact dezelfde motor en versnellingsbak |
| Inrichting | stationwagen |
| Kleur | BLAUW |
| Nieuwprijs | €72.200 |
| Vermogen (verbrandingsmotor) | 223 KW / 303 PK |
| Vermogen (elektromotor) | 65 KW / 88 PK |
| Brandstof | benzine, elektrisch |
| Versnellingsbak | Automaat, 8 versnellingen |
| Aandrijving | Vierwielaandrijving |
Snelle check
| Verzekerd | Ja |
| APK Vervaldatum | Nog 13 maanden APK |
| APK Aandachtspunten | 1 in de afgelopen twee keuringen |
| Importcheck | Origineel Nederlands voertuig |
| Tellerstand | Logische tellerstand (NAP)De laatste registratie was in 2025 |
| Tenaamstellen mogelijk | Ja |
| Openstaande terugroepacties | Geen openstaande terugroepactie(s) |
Meldingen ontvangen
Ontvang als eerste meldingen van Voertuigcheck.com over nieuwe terugroepacties, advertenties, tenaamstellingen en APK-verval voor kenteken G-436-GN. Vul het formulier in om meldingen te activeren voor gebeurtenissen naar jouw keuze.
Door op 'Aanmelden' te klikken ga je akkoord met ons Privacy statement
Historie
Dit voertuig is op 25 september 2019 voor het eerst de weg op gegaan. Het voertuig is in Nederland geleverd.
| Eerste toelating wereldwijd | 25 september 2019 |
| Eerste toelating Nederland | 25 september 2019 |
| Geïmporteerd | Nee |
Wegenbelasting
De onderstaande bedragen zijn per kwartaal.
| GRONINGEN | €438 |
| FRIESLAND | €432 |
| DRENTHE | €431 |
| OVERIJSSEL | €414 |
| FLEVOLAND | €419 |
| GELDERLAND | €442 |
| UTRECHT | €422 |
| NOORD HOLLAND | €414 |
| ZUID HOLLAND | €453 |
| ZEELAND | €418 |
| NOORD BRABANT | €423 |
| LIMBURG | €425 |
Motor
| Fabrikant | VOLVO CAR CORPORATION |
| Motorinhoud | 1969 cm³ |
| Aantal cylinders | 4 |
| Vermogen (verbrandingsmotor) | 223 KW / 304 PK |
| Vermogen (elektromotor) | 65 KW / 89 PK |
| Topsnelheid | 230 km/h |
| Motorcode | B4204T34 |
| Geluidsniveau stationair | 72 dB(A) |
| Geluidsniveau rijdend | 67 dB(A) |
Verbruik en milieu - benzine
| Brandstofverbruik stad | Onbekend |
| Brandstofverbruik snelweg | Onbekend |
| Brandstofverbruik gecombineerd | Onbekend |
| CO2 uitstoot | 42 g/km |
| Milieuklasse | EURO 6 DG |
Gewichten
| Massa rijklaar | 2161 kg |
| Massa ledig voertuig | 2061 kg |
| Toegestane max. massa | 2660 kg |
Ruimte en afmetingen
| Wielbasis | 2.9 meter (2865 mm) |
| Lengte | 4.7 meter (4688 mm) |
| Breedte | 1.9 meter (1902 mm) tot 1.9 meter (1939 mm) |
| Hoogte | 1.6 meter (1641 mm) |
APK
De algemene periodieke keuring (APK) is een verplichte keuring voor voertuigen in Nederland om de veiligheid en milieuprestaties te controleren.
Een benzineauto moet na vier jaar voor het eerst gekeurd worden. Vervolgens om de twee jaar totdat de auto acht jaar oud is. Bij een dieselauto is de frequentie hoger. Na drie jaar is de eerste keuring. Vervolgens moet de auto elk jaar gekeurd worden.
Belangrijke controlepunten zijn remmen, verlichting, uitlaatgassen en registratiegegevens. Na goedkeuring ontvang je een keuringsbewijs.
| Vervaldatum APK | 17 juni 2027 |
Eerdere keuringen
Keuring van 17 juni 2025
| Resultaat | Goedgekeurd |
Keuring van 28 september 2023
| Resultaat | Goedgekeurd na reparatie |
| Aandachtspunt | 1x Band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mm |
Recente tenaamstellingen
| 18 juni 2025 | Huidige eigenaar, 333 dagen in bezit |
| 2 januari 2025 | 167 dagen in bezit |
| 25 september 2019 | 1926 dagen in bezit |
Terugroepacties
Dit voertuig heeft te maken (gehad) met één of meerdere terugroepacties. In het onderstaande overzicht worden de problemen, gevolgen en instructies voor het verhelpen getoond.
Terugroepacties zijn er om defecte of gevaarlijke onderdelen te herstellen, waardoor de veiligheid van bestuurders, passagiers en andere weggebruikers wordt gewaarborgd.
Terugroepactie van 30 april 2025
| Status | Producent heeft herstel gemeld |
| Referentienummer | MGP250112 |
| Omschrijving | De batterijmodules van de hoogspanningsaccu bevat mogelijk een productiefout. |
| Mogelijk gevaar (Risico: Gemiddeld) | Dit kan brand veroorzaken wanneer het voertuig volledig is opgeladen en geparkeerd. |
| Mogelijk gevolg | Brand met letselschade |
| Aantal getroffen voertuigen | 59.246 (waarvan 4.661 in Nederland) |
Terugroepactie van 15 november 2024
| Status | Producent heeft herstel gemeld |
| Referentienummer | MGP240359 |
| Omschrijving | De stang die het rempedaal met de rembekrachtiger verbindt, is mogelijk niet correct gemonteerd. |
| Mogelijk gevaar (Risico: Ernstig) | Hierdoor kan het rempedaal niet goed aanvoelen of niet naar behoren werken, wat de kans op een ongeval vergroot. |
| Mogelijk gevolg | Verhoogde kans op letsel bij een ongeval |
| Aantal getroffen voertuigen | 16.500 (waarvan 622 in Nederland) |
Terugroepactie van 28 oktober 2020
| Status | Producent heeft herstel gemeld |
| Referentienummer | MGP200427 |
| Omschrijving | De moer van de voorste wisserarm zit mogelijk niet goed vast. Als gevolg blijft de wisserarm niet in de juiste positie. |
| Mogelijk gevaar (Risico: Gemiddeld) | Verminderen van de wisserfunctie en verminderen van het zicht op de weg. |
| Mogelijk gevolg | Een (verkeers)ongeval met letselschade |
| Aantal getroffen voertuigen | 535.751 (waarvan 7.360 in Nederland) |
Terugroepactie van 13 maart 2020
| Status | Producent heeft herstel gemeld |
| Referentienummer | MGP200115 |
| Omschrijving | Het Automatic Emergency Brakesystem werkt mogelijk niet zoals het is bedoeld in bepaalde situaties en bij bepaalde temperaturen. |
| Mogelijk gevaar (Risico: Gemiddeld) | Het AEB-systeem remt de auto niet automatisch af zoals bedoelt in noodsituaties voor bepaalde objecten, voetgangers, en fietsers. Het collision Warning systeem zal in geval van voetgangers en fietsers wel het waarschuwingsgeluid en lichtindicatie aan de bestuurder geven en remondersteuning bieden. |
| Mogelijk gevolg | Een (verkeers)ongeval met letselschade |
| Aantal getroffen voertuigen | 736.500 (waarvan 14.091 in Nederland) |
