LAND ROVER RANGE ROVER SPORT
Dit kenteken behoort tot een LAND ROVER RANGE ROVER SPORT personenauto en heeft een nieuwwaarde van €118.007. de personenauto beschikt over een 292 PK sterke 2993 cm³ 6-cylinder motor en heeft een topsnelheid van 210 km/h. Vanuit stilstand bereikt dit voertuig in 7.2 seconden 100 km/h.Algemene kenmerken
| Merk | LAND ROVER |
| Model | RANGE ROVER SPORT (2013 - 2016)help_outlineDe periode waarin dit model is verkocht |
| Aantal in Nederland | 40help_outlineDit zijn auto's met exact dezelfde motor en versnellingsbak |
| Inrichting | stationwagen |
| Kleur | ZWART |
| Nieuwprijs | €118.007 |
| Vermogen | 215 KW / 293 PK |
| Koppel | 600 Nm |
| Acceleratie (0-100 km/h) | 7.2 seconden |
| Brandstof | diesel |
| Versnellingsbak | Automaat, 8 versnellingen |
| Aandrijving | Vierwielaandrijving |
Snelle check
| Verzekerd | Nee |
| APK Vervaldatum | Geen vervaldatum |
| APK Aandachtspunten | 5 in de afgelopen twee keuringen |
| Importcheck | Geïmporteerd |
| Tellerstand | Geen oordeelDe laatste registratie was in 2023 |
| Tenaamstellen mogelijk | Neehelp_outlineDit voertuig is reeds geëxporteerd |
| Openstaande terugroepacties | Geen openstaande terugroepactie(s) |
Meldingen ontvangen
Ontvang als eerste meldingen van Voertuigcheck.com over nieuwe terugroepacties, advertenties, tenaamstellingen en APK-verval voor kenteken 8-XRJ-44. Vul het formulier in om meldingen te activeren voor gebeurtenissen naar jouw keuze.
Door op 'Aanmelden' te klikken ga je akkoord met ons Privacy statement
Historie
Dit voertuig is op 30 oktober 2013 voor het eerst de weg op gegaan. Het voertuig is op 8 oktober 2014 geïmporteerd naar Nederland.
Er kan geen oordeel gegeven worden aan het BPM-bedrag waarmee het voertuig is geïmporteerd. Dit gebeurt als het voertuig ouder dan 10 jaar is of als er te weinig gelijkwaardige voertuigen geïmporteerd zijn.
| Eerste toelating wereldwijd | 30 oktober 2013 |
| Eerste toelating Nederland | 8 oktober 2014 |
| Geïmporteerd (destijds) | Ja |
| Geëxporteerd | Ja |
BPM-bedragEen laag BPM-bedrag kan(!) duiden op een schade tijdens het importeren | €20.331Het gemiddelde BPM-bedrag bij dit type RANGE ROVER SPORT is €18.575 (Geen oordeel)help_outlineAlleen voertuigen jonger dan 10 jaar komen in aanmerking voor een BPM-oordeel. |
Wegenbelasting
De onderstaande bedragen zijn per kwartaal. Ook zijn deze bedragen exclusief een eventuele fijnstoftoeslag.
| GRONINGEN | €772 |
| FRIESLAND | €766 |
| DRENTHE | €766 |
| OVERIJSSEL | €748 |
| FLEVOLAND | €751 |
| GELDERLAND | €782 |
| UTRECHT | €752 |
| NOORD HOLLAND | €740 |
| ZUID HOLLAND | €782 |
| ZEELAND | €752 |
| NOORD BRABANT | €753 |
| LIMBURG | €755 |
Motor
| Fabrikant | JAGUAR LAND ROVER LIMITED |
| Motorinhoud | 2993 cm³ |
| Aantal cylinders | 6 |
| Vermogen | 215 KW / 293 PK |
| Topsnelheid | 210 km/h |
| Motorcode | 306DT |
| Tankinhoud | 77 L |
| Hoeveelheid motorolie | 6 L |
| Hoeveelheid koelvloeistof | 8.93 L |
| Geluidsniveau stationair | 76 dB(A) |
| Geluidsniveau rijdend | 72 dB(A) |
Verbruik en milieu
| Brandstofverbruik stad | 8.7 L/100km (1:11.5)1 liter brandstof brengt dit voertuig 11.5 km verder |
| Brandstofverbruik snelweg | 6.8 L/100km (1:14.7)1 liter brandstof brengt dit voertuig 14.7 km verder |
| Brandstofverbruik gecombineerd | 7.5 L/100km (1:13.3)1 liter brandstof brengt dit voertuig 13.3 km verder |
| CO2 uitstoot | 199 g/km |
| Milieuklasse | EURO 5 J |
Gewichten
| Massa rijklaar | 2183 kg |
| Massa ledig voertuig | 2083 kg |
| Toegestane max. massa | 3000 kg |
Ruimte en afmetingen
| Wielbasis | 2.9 meter (2923 mm) |
| Lengte | 4.8 meter (4850 mm) tot 4.9 meter (4946 mm) |
| Breedte | 2.0 meter (1983 mm) |
| Hoogte | 1.8 meter (1780 mm) tot 1.8 meter (1819 mm) |
| Draaicirkel | 12.6 M |
Remmen
| Remmen voor | Geventileerde schijven |
| Remmen achter | Geventileerde schijven |
APK
De algemene periodieke keuring (APK) is een verplichte keuring voor voertuigen in Nederland om de veiligheid en milieuprestaties te controleren.
Een benzineauto moet na vier jaar voor het eerst gekeurd worden. Vervolgens om de twee jaar totdat de auto acht jaar oud is. Bij een dieselauto is de frequentie hoger. Na drie jaar is de eerste keuring. Vervolgens moet de auto elk jaar gekeurd worden.
Belangrijke controlepunten zijn remmen, verlichting, uitlaatgassen en registratiegegevens. Na goedkeuring ontvang je een keuringsbewijs.
| Vervaldatum APK | Geenhelp_outlineDit voertuig is niet (meer) APK-plichtig |
Eerdere keuringen
Keuring van 14 juni 2022
| Resultaat | Goedgekeurd na reparatie |
| Aandachtspunt | 1x Band beschadigd |
| Aandachtspunt | 4x Bandenspanning niet op juiste waarde |
| Aandachtspunt | 1x Achterlicht glas lichtarmatuur ernstig beschadigd of verwijd |
| Aandachtspunt | 1x Mistachterlicht glas lichtarmatuur ernstig beschadigd of ver |
Keuring van 31 mei 2021
| Resultaat | Goedgekeurd na reparatie |
| Aandachtspunt | 1x Band beschadigd |
Keuring van 25 mei 2020
| Resultaat | Goedgekeurd na reparatie |
| Aandachtspunt | 1x Band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mm |
Keuring van 24 mei 2019
| Resultaat | Goedgekeurd |
Keuring van 26 april 2018
| Resultaat | Goedgekeurd |
Recente tenaamstellingen
| 27 maart 2023 | Huidige eigenaar, 966 dagen in bezit |
| 18 november 2019 | 1225 dagen in bezit |
Terugroepacties
Dit voertuig heeft te maken (gehad) met één of meerdere terugroepacties. In het onderstaande overzicht worden de problemen, gevolgen en instructies voor het verhelpen getoond.
Terugroepacties zijn er om defecte of gevaarlijke onderdelen te herstellen, waardoor de veiligheid van bestuurders, passagiers en andere weggebruikers wordt gewaarborgd.
Terugroepactie van 3 december 2013
| Status | Producent heeft herstel gemeld |
| Referentienummer | MGP130193 |
| Omschrijving | Bij de Range Rover Sport SDV6-uitvoeringen van model 2014 met Dynamic Response System (DRS) kan de positieve accukabel in contact kan komen met de DRS-leidingen. Hierdoor kan de isolatie van de accukabel doorslijten. |
| Mogelijk gevaar (Risico: Ernstig) | Indien de isolatie van de accukabel doorslijt kunnen de DRS-leidingen onder stroom raken. Hierdoor kan kortsluiting ontstaan en brand. Tevens kunnen de DRS-leidingen lekraken waardoor de hydraulische vloeistof uit het DRS-systeem vlam kan vatten indien deze in contact komt met hitte. |
| Mogelijk gevolg | Een (verkeers)ongeval met letselschade, Brand met letselschade, Het belasten van het milieu |
| Aantal getroffen voertuigen | 1.507 (waarvan 27 in Nederland) |
