BMW 523I
Dit kenteken behoort tot een BMW 523I personenauto en heeft een nieuwwaarde van €72.190. de personenauto beschikt over een 204 PK sterke 2996 cm³ 6-cylinder motor en heeft een topsnelheid van 234 km/h. Vanuit stilstand bereikt dit voertuig in 8.2 seconden 100 km/h.Algemene kenmerken
| Merk | BMW |
| Model | 523I (2011 - 2013)help_outlineDe periode waarin dit model is verkocht |
| Aantal in Nederland | 279help_outlineDit zijn auto's met exact dezelfde motor en versnellingsbak |
| Inrichting | sedan |
| Kleur | ZWART |
| Nieuwprijs | €72.190 |
| Vermogen | 150 KW / 204 PK |
| Koppel | 270 Nm |
| Acceleratie (0-100 km/h) | 8.2 seconden |
| Brandstof | benzine |
| Versnellingsbak | Automaat, 8 versnellingen |
| Aandrijving | Achterwielaandrijving |
Snelle check
| Verzekerd | Ja |
| APK Vervaldatum | Vervalt over 5 dagen |
| APK Aandachtspunten | 1 in de afgelopen twee keuringen |
| Importcheck | Origineel Nederlands voertuig |
| Tellerstand | Logische tellerstand (NAP)De laatste registratie was in 2025 |
| Tenaamstellen mogelijk | Ja |
| Openstaande terugroepacties | Geen openstaande terugroepactie(s) |
Meldingen ontvangen
Ontvang als eerste meldingen van Voertuigcheck.com over nieuwe terugroepacties, advertenties, tenaamstellingen en APK-verval voor kenteken 20-SPJ-5. Vul het formulier in om meldingen te activeren voor gebeurtenissen naar jouw keuze.
Door op 'Aanmelden' te klikken ga je akkoord met ons Privacy statement
Historie
Dit voertuig is op 4 november 2011 voor het eerst de weg op gegaan. Het voertuig is in Nederland geleverd.
| Eerste toelating wereldwijd | 4 november 2011 |
| Eerste toelating Nederland | 4 november 2011 |
| Geïmporteerd | Nee |
Wegenbelasting
De onderstaande bedragen zijn per kwartaal.
| GRONINGEN | €296 |
| FRIESLAND | €291 |
| DRENTHE | €291 |
| OVERIJSSEL | €280 |
| FLEVOLAND | €283 |
| GELDERLAND | €299 |
| UTRECHT | €285 |
| NOORD HOLLAND | €280 |
| ZUID HOLLAND | €306 |
| ZEELAND | €282 |
| NOORD BRABANT | €285 |
| LIMBURG | €287 |
Advertentiehistorie
Advertentie van 28 oktober 2025
| Datum | 28 oktober 2025 |
| Kilometerstand | 214.558 km |
| Vraagprijs | €10.999 |
| Plaats | Hendrik-Ido-Ambacht |
Advertentie van 26 september 2025
| Datum | 26 september 2025 |
| Kilometerstand | 214.558 km |
| Vraagprijs | €11.499 |
| Plaats | Hendrik-Ido-Ambacht |
Motor
| Fabrikant | BAYERISCHE MOTOREN WERKE AG |
| Motorinhoud | 2996 cm³ |
| Aantal cylinders | 6 |
| Vermogen | 150 KW / 204 PK |
| Topsnelheid | 234 km/h |
| Motorcode | N53B30A |
| Tankinhoud | 70 L |
| Hoeveelheid motorolie | 6.5 L |
| Hoeveelheid koelvloeistof | 9 L |
| Geluidsniveau stationair | 80 dB(A) |
| Geluidsniveau rijdend | 69 dB(A) |
Verbruik en milieu
| Brandstofverbruik stad | 10.5 L/100km (1:9.5)1 liter brandstof brengt dit voertuig 9.5 km verder |
| Brandstofverbruik snelweg | 5.9 L/100km (1:16.9)1 liter brandstof brengt dit voertuig 16.9 km verder |
| Brandstofverbruik gecombineerd | 7.6 L/100km (1:13.2)1 liter brandstof brengt dit voertuig 13.2 km verder |
| CO2 uitstoot | 178 g/km |
| Milieuklasse | EURO 5 A |
Gewichten
| Massa rijklaar | 1725 kg |
| Massa ledig voertuig | 1625 kg |
| Toegestane max. massa | 2260 kg |
Ruimte en afmetingen
| Wielbasis | 3.0 meter (2968 mm) |
| Lengte | 4.9 meter (4899 mm) |
| Breedte | 1.9 meter (1860 mm) |
| Hoogte | 1.5 meter (1475 mm) |
| Draaicirkel | 11.95 M |
| Inhoud kofferbak (minimaal) | 520 L |
Remmen
| Remmen voor | Geventileerde schijven |
| Remmen achter | Schijven |
APK
De algemene periodieke keuring (APK) is een verplichte keuring voor voertuigen in Nederland om de veiligheid en milieuprestaties te controleren.
Een benzineauto moet na vier jaar voor het eerst gekeurd worden. Vervolgens om de twee jaar totdat de auto acht jaar oud is. Bij een dieselauto is de frequentie hoger. Na drie jaar is de eerste keuring. Vervolgens moet de auto elk jaar gekeurd worden.
Belangrijke controlepunten zijn remmen, verlichting, uitlaatgassen en registratiegegevens. Na goedkeuring ontvang je een keuringsbewijs.
| Vervaldatum APK | 23 mei 2026 (Verloopt binnenkort)help_outlineDe APK van dit voertuig verloopt binnen 2 maanden! |
Eerdere keuringen
Keuring van 1 april 2025
| Resultaat | Goedgekeurd na reparatie |
| Aandachtspunt | 1x Koplamp met afwijkend lichtbeeld onjuist afgesteld |
Keuring van 23 mei 2024
| Resultaat | Goedgekeurd |
Keuring van 30 oktober 2023
| Resultaat | Goedgekeurd |
Keuring van 17 oktober 2022
| Resultaat | Goedgekeurd |
Keuring van 28 september 2021
| Resultaat | Goedgekeurd na reparatie |
| Aandachtspunt | 4x Bandenspanning niet op juiste waarde |
Keuring van 19 oktober 2020
| Resultaat | Goedgekeurd |
Keuring van 4 november 2019
| Resultaat | Goedgekeurd |
Keuring van 16 oktober 2017
| Resultaat | Goedgekeurd |
Recente tenaamstellingen
| 29 oktober 2025 | Huidige eigenaar, 200 dagen in bezit |
| 24 september 2025 | 35 dagen in bezit |
| 19 september 2025 | 5 dagen in bezit |
| 24 mei 2024 | 483 dagen in bezit |
| 3 mei 2024 | 21 dagen in bezit |
| 22 april 2024 | 11 dagen in bezit |
| 15 november 2011 | 4542 dagen in bezit |
Terugroepacties
Dit voertuig heeft te maken (gehad) met één of meerdere terugroepacties. In het onderstaande overzicht worden de problemen, gevolgen en instructies voor het verhelpen getoond.
Terugroepacties zijn er om defecte of gevaarlijke onderdelen te herstellen, waardoor de veiligheid van bestuurders, passagiers en andere weggebruikers wordt gewaarborgd.
Terugroepactie van 8 juli 2024
| Status | Producent heeft herstel gemeld |
| Referentienummer | MGP240221 |
| Omschrijving | Er is mogelijk naderhand een ander stuurwiel gemonteerd met een airbag waarvan het gas in de gasgenerator kan verouderen. |
| Mogelijk gevaar (Risico: Ernstig) | Dit kan leiden tot een explosie van deze gasgenerator zelf, als de airbag bij een ongeval wordt geactiveerd, waarbij metalen deeltjes ernstige of zelfs fatale verwondingen veroorzaken. |
| Mogelijk gevolg | Verhoogde kans op letsel bij een ongeval |
| Aantal getroffen voertuigen | 5.144,881 (waarvan 87.520 in Nederland) |
